Votul tau conteaza !

Pentru cei care vor si pot sa ajute serverul cu 1 vot pe fiecare dintre cele 3 link-uri , acest topic este doar pentru a ajuta serverul nu veti primi nimic pentru aceste voturi decat respectul Fondatorilor si posibil si a Adminilor de pe CS.HELLSTEAM.RO

Welcome to HellsTeam

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
Followers 0
nenoroci7u

Modificari server

23 posts in this topic

Maine se vor aplica mai multe modificari anuntate la server. se vor schimba gradele unele reguli unele pluginuri. Si dupa cum am anuntat voi renunta la serviciile unor adminii. Voi ramane doar cu adminii care depun un efort efectiv pentru serverul asta. Si care mi'au dovedit si imi dovedesc unele lucruri .

Reclame Google Adsense

aSTeptam Modificarile .....oricum vreau sa va anuntz ca m,ai am foarte putina treaba de rezolvat si o sa incerc sa revin cat mai repede ....

imi plac noile modificari mai ales treaba cu adminii...sa avem toti acelasi grad (in afara de helper si owner)...insa nu prea imi convine treaba cu "fiecare face ce vrea" adica sa nu mai dam slap/slay daca nu se pune/se dezamorseaza bomba...daca ramane un terorist care sta camp ceilalti 30 de jucatori sunt nevoiti sa astepte, iar in astfel de cazuri jucatorii or sa tipe "admine dai ma slay lu ala nu vezi ca nu pune bmb? " in rest e ok :)

unii vor fi nedreptatiti. si vb celui dinainte,vor tipa la admini ca ei se chinuie pe harta si altii stau la panda si nu au nici o treaba. vedeti ca sunt pluginuri care scoate bmb,ostatecii din planse. punem niste stegulete,sau jucam harti gen gg ,aim,respawn...

si daca tot s-a ajuns la regula....nici o regula,adica "fiecare face ce vrea" ,sa se scoate si gagul,pe langa slap si slay ca nu ai ce face cu ele. sa isi bage frate toti ce au prin dotare,ca fiecare face ce vrea,pana la urma. neno,daca asa crezi ca vei atrage jucatori,te inseli amarnic. nu faci nimic altceva decat sa ii pierzi pe cei buni si vechi care au bun simt si joaca dupa niste principii. o sa se umple serverul,dupa cum vrei,dar cu noobi si cu rusi. care oricum jumate sunt buti,un sfert stau afk,restul codati.

timpul le va arata pe toate

eu ,unul imi vad din ce in ce mai putin rostul ca admin. nu pot avea grija de server,nu pot impune conditiile hartii. pentru un gag pe care il dau exista si plugins in care poti selecta cuvintele gen plm,fut,ect si le da gag automat. ptr afk este plugin,il setezi la 2 minute,hartile se schimba singure,oricum nu le putem schimba inainte de termen. mai raman codurile,dar cand o sa fie serverul plin cu rusi,nu o sa fie problema,ca or sa aibe toti.

Runda va fi scazuta la 1 minut si 30 .. trebuia sa fie 1 minut si 40 dar se pare k sunt unele probleme daca modificam roundtimeu. O sa incercam sa rezolvam. Daca runda va fi scazuta la 1 minut si 30 de secunde . se termina runda mai repede si nu mai stai dupa bmb sa se termine . Daca cineva zice ceva de bmb ii spuneti free game si gata.

angello are foarte mare dreptate ... mai baga cateva pluginuri de gag, kick automat si poti sa ne scoti adminele ca nu mai e nevoie de noi .... eu nu zic cu rautate ...sa nu te superi pe mn :)) dar fara bmb/ostatici nu e frumos :D

unii vor fi nedreptatiti. si vb celui dinainte,vor tipa la admini ca ei se chinuie pe harta si altii stau la panda si nu au nici o treaba. vedeti ca sunt pluginuri care scoate bmb,ostatecii din planse. punem niste stegulete,sau jucam harti gen gg ,aim,respawn...

si daca tot s-a ajuns la regula....nici o regula,adica "fiecare face ce vrea" ,sa se scoate si gagul,pe langa slap si slay ca nu ai ce face cu ele. sa isi bage frate toti ce au prin dotare,ca fiecare face ce vrea,pana la urma. neno,daca asa crezi ca vei atrage jucatori,te inseli amarnic. nu faci nimic altceva decat sa ii pierzi pe cei buni si vechi care au bun simt si joaca dupa niste principii. o sa se umple serverul,dupa cum vrei,dar cu noobi si cu rusi. care oricum jumate sunt buti,un sfert stau afk,restul codati.

timpul le va arata pe toate

eu ,unul imi vad din ce in ce mai putin rostul ca admin. nu pot avea grija de server,nu pot impune conditiile hartii. pentru un gag pe care il dau exista si plugins in care poti selecta cuvintele gen plm,fut,ect si le da gag automat. ptr afk este plugin,il setezi la 2 minute,hartile se schimba singure,oricum nu le putem schimba inainte de termen. mai raman codurile,dar cand o sa fie serverul plin cu rusi,nu o sa fie problema,ca or sa aibe toti.

Corect

modificarile raman . Dupa ce vor fi aplicate cum trebuie sa pun si plugin anti camp si anti hack pe server . runda 1.30 , freezetime 0 , free game , map time 30 min . Oricum nimeni nu joaca la bmb si la def , dar daca pui runda la 1 min si 30 de secunde se termina destul de repede daca ai murit foarte repede. Nu mai stai sa astepti sa se puna bmb sau def. Si daca pui bmb ca se poate pune si intr-un minut si 30 de secunde se mai prelungeste cu 30 de secunde runda . Si cand am zis k fiecare face ce vreau voi ati inteles ****t. Fiecare face ce vrea in joc daca pune bmb sau nu daca sta camp in baza. Asta nu inseamna k poate sa injure . Si mai ziceti k nu prea mai aveti atributii poi voi ziceti k sunt putine dar va pot demonstra usor k multi adminii stau degeaba si dorm. Si am vazut-o cu ochii mei si stiu ca asa e. Daca nu sunt eu pe server sau daca e un admin singur pe server face ce vrea .. nu raspunde la reclamatii si asa mai departe . SI pot da exemple. Mai dati si voi avertismente schimbati numele jucatorilor cu reclama dati gag raspundeti la reclamatiile de cod. Si v-am mai dat si acces la toate comenzile poi foloseste-te de ele sa ai grija sa mearga serverul cum trebuie sa mearga. Omu cand intra pe server vrea sa nu il doara capu ca multii adminii habar n-au sa vorbeasca cu ei si aplica comenzile aiurea. Si fiti si voi mai atenti la chatul ala pentru adminii. Ori il folositi cum trebuie sa vorbiti intre voi sa anuntati ceilalti adminii knd urmariti pe cineva si nu pentru glume proaste si sa va certati , ori scot admin chatul la cine nu stie sa il foloseasca . Si nu va mai cerati din prostii. Daca ati gresit si va explica omu invatati din greseala nu mai sariti de cur in sus ca sunteti nevinovati. Si era vorba ca adminati intr-un anumit fel dar prea putini v-ati conformat.

pe mexica fara freezetime pana isi ia CT arma tero pune bmb deja...fa-l respawn sau fast frag sa stim o treaba! nu toata lumea are config cu binduri pentru arme, dezavantajezi noobii sau cei care joaca default prin decizia asta...plus faza cu aveti voie oriunde pe mapa e o tampenie, mai ales daca vezi prin textura, asta e exploit, mai lipseste sa bagi si bullet dmg si jucam bambilici

pe mexica fara freezetime pana isi ia CT arma tero pune bmb deja...fa-l respawn sau fast frag sa stim o treaba! nu toata lumea are config cu binduri pentru arme, dezavantajezi noobii sau cei care joaca default prin decizia asta...plus faza cu aveti voie oriunde pe mapa e o tampenie, mai ales daca vezi prin textura, asta e exploit, mai lipseste sa bagi si bullet dmg si jucam bambilici

u cine mai esti ma frate???de unde aparusi?e server classic!du-te in alta parte daca vrei respawn!

Ce n-ai inteles ca nu e server pentru noobi ?. Tu vezi de treaba ta acolo si lasa-ne pe noi. Daca iti convine bine daca nu cauta alt server.

Am jucat cu multi ani inainte sa apareti voi pe server...si voi juca si mult timp dupa ce voi nu veti mai fi admini (asta daca nu cumva reusiti sa-l inchideti de tot). Nici unul dintre voi doi n-a inteles ce-am zis. Atat puteti.

ia uimeste-ne!!!

nu stiu cine esti.sau cine ai fost si de cand joci pe server-ul asta,treaba e ca nu te cunosc si nu te-am vazut niciodata asa ca mucles si joc de glezna ;) ! cheers

ia uimeste-ne!!!

nu stiu cine esti.sau cine ai fost si de cand joci pe server-ul asta,treaba e ca nu te cunosc si nu te-am vazut niciodata asa ca mucles si joc de glezna ;) ! cheers

e dark, fostul owner !

pai si de ce nu intra de pe contul lui cel cu Dark?

treaba e ca acum numai e owner si vine cu niste propuneri!

neno si cu tine chrys ati facut niste reguli si niste implementari acestui server la care nu cred ca are vreun rost sa umblati atata timp cat nu exista plangeri :) ! guns

nici mie nu`mi place chestia asta cu avutul voie oriunde p harta :-s

Orice modificare este bine venita dar exista si unele mici atentii care trebuiesc mentionate in privinta la comenziile adminilor.Daca un admin are doar Helper nu poate da SLAP SLAY nu poate decat sa dea vot ... comanda pt schimbarea hartii nu are... Acum ramane la aprecierea voastra daca e bine asa ....

stiu ce ai vrut sa zici dark . Tu trebuie sa intelegi k serverul nu mai este ca inainte. Si nu am acceptat ce ai spus tu deoarece nu am terminat toate modificarile. Momentan modificarile sunt in teste. O sa modific sa pun freezetime la 2 totusi. Si alte modificari. Aveti rabdare ca eu nu vreau raul serverului. Nu va mai pripiti cu decizii si comentarii. Aveti rabdare lasati-ma sa il modific sa ajung cu el la un echilibru si dupaia puteti sa ma criticati pentru deciziile mele.

Am pus si freezetime 2, helperul are acces map si are acces slap.

neno nu trebuie sa te superi ca unii dintre nboi au obiectii. pana la urma , contrazicerile aduc progresul ;)

iar graiesti adevar angello...neno stim ca u esti bossu si ca faci ce vrei dar ar fi bine sa ne asculti si pe noi ;) ... nu zic ca nu neai ascultat ( cel putin pe mine....ai bagat blindu ms frumos ) dar mi se pare ca te superi cand avem ceva de zis :P

nu ma supar cand aveti ceva de zis eu doar va explic de ce cred k e mai bine k mine .. acept pareri si sugesti , m-am suparat pe dark ptr k vorbeste fara sa cunoasca multe si i-am explicat omului ce si cum si mai vb si fara sa stim cine e. Trebuie sa va treziti hellsteam sa modificat si se modifica in continuare. Ori tineti pasul ori ramaneti in urma. Stiu si eu daca ceva nu merge bine sau nu merge cum ar trebuii sa mearga si o sa modific. Nu am cum sa fac o modificare de genul reduc runda la 1.30 las free game scot freezetime si sa iasa perfect din prima. Modific si vad si eu cum merge ce probleme face una alta si cum pot sa le rezolv pe toate sa le aduc la un echilibru dar sa imi indeplinesc si obiectivul. Mai sunt unele probleme la unele pluginuri pe care le voi rezolva. Reactionez si eu cum pot pentru ca mie imi sar in cap 200 de persoane si trebuie sa multumesc 200 de persoane si nu toti au rabdare si stiu ce modificari fac de ce le fac de ce e mai bine asa. Din 200 se trezesc -1 -2 -10 sa nu ii convina ceva k lui nu ii place k asta are el in cap. Daca ceva nu iti place tie nu inseamna k nu e si bine ;)

Have fun , sa va aduca mosu ce va aduce :))

eu as vrea o masina las ca o sa mearga bine ne dam totiz cu parerile si luam decizi:) nimik raw in asta bft si sarbatori fericite